Płyty indukcyjne

Płyty indukcyjne – nowoczesne i energooszczędne płyty grzewcze

płyty indukcyjneJednym z nowoczesnych elementów wystroju wnętrza kuchni jest płyta indukcyjna. Jest to ulepszony sprzęt AGD, który służy do gotowania i podgrzewania potraw. Taka płyta indukcyjna służy, jako wyposażenie kuchni do zabudowy, ponieważ jak sama nazwa wskazuje jest to tylko płyta, którą należy umieścić w meblach. Płyty indukcyjne mają szklane powierzchnie, pod którymi znajduje się szereg tak zwanych cewek indukcyjnych, za pomocą, których odbywa się cały proces podgrzewania płyty. Ważne jest to, że działa ona na zasadzie magnesów, co w praktyce oznacza, że podgrzewa się tylko jedna strefa płyty indukcyjnej, na której stoi naczynie kuchenne, przez co oszczędza się energię oraz szybciej i smaczniej się gotuje.

Choć płyty indukcyjne to nie jest tanie AGD, podobnie jak np okapy kuchenne,  to jednak warto zainwestować w nie pieniądze z kilku prostych powodów. Po pierwsze nowoczesny wystrój zachęca do gotowania. Po drugie takie płyty indukcyjna zazwyczaj mają dotykowe włączanie i wyłączanie, przez co nie potrzeba żadnych dodatkowych gałek, czy nawet zapałek. Takie AGD do zabudowy, jakim jest płyta indukcyjna jest także bezpieczne, ponieważ ogranicza oparzenia i możliwość zabawy dzieciom. Poza tym płyty indukcyjne są łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ jedynie należy umyć takie AGD do kuchni. Takie płyty indukcyjne zazwyczaj są w kolorze czarnym, a tak zwane palniki pod wpływem ciepła rozgrzewają się na kolor czerwony. Głównymi producentami płyt indukcyjnych są następujące firmy: Bosch, Simens, Mastercook, Whirlpool.

Posiadają one szeroki wachlarz sprzętu AGD,  w tym także płyt, które można zakupić w różnych rozmiarach, ponieważ można kupić płyty o dwóch, czy nawet czterech palnikach. Palniki te zaś można wybrać w różnych rozmiarach i kształtach, co w przypadku zwykłych kuchenek jest niemożliwe. Takie płyty indukcyjne idealnie nadają się zarówno do małych kuchni, jak i większych na przykład na modne obecnie wyspy kuchenne.  Oczywiście tak wszystko inne również płyty indukcyjne można kupić w AGD sklep internetowy, w którym od razu można porównać różne oferty płyt i wybrać najodpowiedniejszą. Można również wybrać się do zwykłego sklepu AGD, gdzie zostanie nam udzielona fachowa porada. Niezależnie jednak od tego czy to będzie sklep internetowy AGD, czy też nie to jednak płyty indukcyjne są obecnie jednym z najlepszych rozwiązań, które stosuje się w kuchniach.